Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Autorizovaný predajca
Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,19 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,47 HRK
Turecká lira  EUR 6,66 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

Toronto, Niagara, New York a Turks a Caicos

Toronto - Downtown kanadského New Yorku Niagarské vodopády - Americké vodopády, ktoré pekne uvidíte len z kanadskej strany Turks and Caicos - Váš bazén v Beaches hotel all inclusive New York - Výhľad z Top of the Rock Niagarské vodopády - Podkova (Horseshoe), hlavný vodopád Niagary /uploads/galleries/5004/turks_caicos_is.jpg Toronto - nočný downtown Toronto - CN Tower, stále jedna z najvyšších stavieb sveta Toronto - pohoda v najväčšom meste Kanady Niagarské vodopády - Dotknite sa vody New York - Yellow taxi sú všade New York - Prejdite sa Brooklynským mostom New York - Tu to žije! New York - Broadway New York - Central park je kus prírody uprostred mega mesta New York - Ikona mesta - Empire State Building Turks and Caicos - Providenciales Turks and Caicos - Beaches hotel Turks and Caicos - Grace beach na jej konci Turks and Caicos - Relax v Beaches Turks and Caicos - Gansevoort hotel Turks and Caicos - Stačí si len objednať Turks and Caicos - Grace beach pred hotelom Gansevoort Turks and Caicos - Grace beach Turks and Caicos - Romantický relax v Gansevoort hotel
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1033406
Cena od: 4 520 €
Príplatky od: 505 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

03.07.2020 12 dní 4 790 € +505 € odlet: Viedeň letecká
11.07.2020 12 dní 4 790 € +505 € odlet: Viedeň letecká
23.07.2020 12 dní 4 790 € +505 € odlet: Viedeň letecká
03.08.2020 12 dní 4 790 € +505 € odlet: Viedeň letecká
13.08.2020 12 dní 4 790 € +505 € odlet: Viedeň letecká
21.08.2020 12 dní 4 790 € +505 € odlet: Viedeň letecká
06.09.2020 12 dní 4 520 € +505 € odlet: Viedeň letecká
17.09.2020 12 dní 4 620 € +505 € odlet: Viedeň letecká
25.09.2020 12 dní 4 520 € +505 € odlet: Viedeň letecká
30.10.2020 13 dní 4 790 € +505 € odlet: Viedeň letecká
06.11.2020 12 dní 4 640 € +505 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Pre obyvateľov New Yorku je Karibik víkendovou destináciou a tento pocit príjemného krátkeho letu do tepla si vychutnáme aj my. Správne namixovaný zájazd s poznaním a na záver s kúpaním v teplučkom Karibiku. Kanadskú metropolu Toronto a kozmopolitný New York sa vychutnáme v kľude a bez stresu, k tomu zážitok z Niagarských vodopádov a keď už budeme mať trmy vrmy dosť tak odletíme na našu pláž. Turks and Caicos je na Slovensku neobjavená destinácia, v USA je obľúbenou destináciou krásnych a slávnych. Naše hotely ležia priamo na najkrajšej pláži ostrova, Grace beach. Oproti iným karibským ostrovom je Turks and Caicos veľmi pokojnou destináciou s pokojom vo vzduchu. Užite si all inclusive v Beaches alebo luxus Gansevoortu.

1. deň:
Odlet a prílet do najväčšieho mesta Kanady a štvrtého najväčšieho mesta severnej Ameriky – TORONTO. Centrum mesta pripomína malý New York. Yonge street, ktorá bola označovaná ako najdlhšia ulica na svete (do roku 1999 v Guinessovej knihe rekordov 1.896km), má v skutočnosti „iba“ 56km a je to hlavná tepna mesta. Dnes máme ale na pláne vyviezť sa na najvyššiu vežu západnej pologule. CN Tower má hornú vyhliadku vo výške 447m a momentálne je to piate najvyššie miesto, kam sa dostanete na vyhliadku. Tento rekord držala od 1976 do 2010, pokiaľ nebola otvorená Burj Khalifa v Dubaji. Ideálne je počkať si na zotmenie a pozrieť sa na mesto z tejto perspektívy aj po rozsvietení svetiel. Dáme si dobrú večeru v Distillery district alebo v reštaurácii u Gretzkyho?

2. deň:
Včera sme sa prešli po biznis štvrti mesta, pozreli sme sa na mesto z vtáčej perspektívy a dnes sa prejdeme po tej staršej časti. Pozrieme sa na budovu parlamentu provincie Ontario, povieme si niečo o meste a krajine ako takej a po University avenue sa dostaneme k najstaršiemu zachovanému domu v Toronte. Prejdeme sa záhradou bývalého súdu a ochutnáme najlepší kanadský hot-dog v amerike pred radnicou. V rámci voľného doobedného programu máte možnosť navštíviť Hokejovú sieň slávy a odfotiť sa s originálom Stanleyho pohára. Už naobedovaní sadneme do áut a popri brehu Ontárijského jazera sa dostaneme k Niagarským vodopádom. Sú považované za jedny z troch najkrajších na svete. Poviete si aj Vy, že vskutku patria k Viktóriiným vodpádom a k Iguazú? Budeme tu mať čas si ich poriadne vychutnať. Cesta tunelom poza vodopády a vyhliadková plošina priamo pod dopadajúcou vodou alebo vyhliadková veža Skylon. Vodopády sú každý večer osvetľované a je to iný pohľad na toto svetoznáme miesto.

3. deň:
Hneď po raňajkách prekročíme hranicu do USA. Nastúpime na diaľnicu a tá nás dovedie až do mesta, ktoré nikdy nespí. Krásna cesta mierne hornatou a lesnatou. Staneme sa súčasťou tohto živého organizmu hneď od začiatku. Po ubytovaní budeme mať ešte šancu si užiť večerný New York. Times square, známe ako pupok sveta, je plné deň-noc, alebo si pôjdete užiť výhľad z Empire State Building. Sme v meste ktoré nikdy nespí, tak hurá doňho. NEW YORK, NEW YORK.

4. deň:
Dnes nás čaká spoločná prehliadka Manhattanu. Keďže každý má šancu si vybrať hotel, ktorý mu najviac vyhovuje, pozbierame sa z hotelov a prehliadku začneme na dolnom Manhattane. Z Battery parku je pohľad na Ellis Island a na Sochu slobody. Okolo najstaršieho parčíku v New Yorku a soche útočiaceho býka sa prejdeme k pravdepodobne najbohatšiemu kostolíku na svete, kostolu Trinity. Pozrieme sa na pamätník 9/11, miesto kde stáli Dvojičky svetového obchodného centra. Prejdeme sa po Wall street a povieme si niečo o tomto „divokom“ mieste, ktoré sa mnohokrát stalo predlohou filmov. Na tejto nenápadnej ulici sa robí jeden z najväčších finančných obchodov na svete. Wall street nás dovedie k East river a k vyhliadke na Brooklynský most. Z dolného Manhattanu sa presunieme na horný. V tejto časti sa nachádza slávny Central park s chronicky známymi miestami. Dakota building, Strawberry fields, Trumpove klzisko a hotel Plaza. To všetko je tu pokope. Pri hoteli Plaza začína známa nákupná zóna Piatej avenue. Na Piatej je nádherne a bohato vyzdobený kostol sv.Patrika a naproti Rockefellerove centrum. Deň ešte neskončil a v meste je čo preskúmavať. Večer sa môžete iba prechádzať po uliciach, nakupovať, užiť si nočného života v nespočetných baroch a puboch, ísť na vyhliadky, alebo do niektorého z divadiel na Broadway.

5. deň:
Aby sa vám trošku zmenil pohľad na mesto, môžete si Manhattan pozrieť z vody. Plavba nás zoberie po rieke Hudson k soche Slobody, okolo Dolného Manhattanu do East River a popod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k centrále OSN (plavba je fakultatívna a stojí 31 EUR/osoba). Budete mať šancu pofotiť a pozrieť si mesto z iného uhla. Po tejto plavbe, ktorá trvá dve hodiny, máte ešte dostatok času na vlastný program v meste. V New Yorku je možností neúrekom a za jednu párdňovú návštevu všetko nestihnete. Určite si však toto mesto zamilujete, ako drvivá väčšina zo 65 miliónov návštevníkov, ktorí sem ročne zavítajú. Ak na plavbu nepôjdete tak deň strávite podľa svojej chuti a nálady či už nákupmi, galériami, alebo relaxom v Central Parku. CK sprievodca Vám rád poradí.

6. deň:
Odlet na pláž podľa Vášho výberu, kde strávime 5 nocí karibským relaxom. Letíme na ostrov s exotickým názvom Turks a Caicos. Priamy let z New Yorku a po 3 hodinách a 26 minútach sme v karibskom raji, na ostrovoch TURKS A CAICOS. Transfer do hotela a hneď sa hodíme na pláž. Turks a Caicos sú nádherné tropické ostrovy, ktoré sú súčasťou Veľkých Antíl. Geograficky sú veľmi príbuzné Bahamským ostrovom, ktoré sú aj ich najbližším susedom. Už len prelet ponad nádherné, osamelé biele pláže evokujúce romantiku Vás nenechá na pochybách, že ste si vybrali dobre. Najkrajšia pláž ostrova Grace Beach leží v celej svojej nádhere priamo pred Vašim hotelom. V porovnaní trebárs s Kajmaními ostrovmi pôsobia tieto ostrovy opusteným dojmom s minimálnym ruchom. A presne to hľadáme aj my. Po prílete do hlavného mesta Providenciales sa presunieme do nášho rezortu a začne sa pravý karibský oddych. Hotel v základnej cene zájazdu je 4* hotel BEACHES all inclusive. Na konci Grace beach, jednej z najkrajších pláží na svete stojí obnovený rezort Beaches. Je určený predovšetkým rodinám s deťmi. Veľký komplex rozdelený do 4och dedín ( Karibská, Key West, Talianska a Francúzska). Vodný svet, pláž a all inclusive pre vás a vašu rodinu. Hotel nie je tak pokojný ako Gansevoort, ale zato ponúka oveľa viac možností zábavy a aktivít. Oba hotely patria medzi špičku na Turks a Caicos. Hotel je vhodný pre rodiny s deťmi a páry. Ak ste náročnejší a máte radi pokoj tak môžete využiť služby CK Prémium a hotel Gansevoort.

7. deň:
Relax na pláži Grace beach.

8. deň:
Relax na pláž Grace beach.

9. deň:
Relax na pláž Grace beach.

10. deň:
Relax na pláž Grace beach.

11. deň:
Odlet domov z karibského raja.

12. deň:
Prílet.